Newsletter
Εγγραφείτε για να ενημερώνεστε για τις νέες μας προσφορές.
Μενού
![mikres](https://mikresdiadromes.gr/wp-content/uploads/2021/11/xartismikres-1024x697.jpg)
ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΕΣ ΑΝΩ ΤΩΝ 49€
ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΑΝΩ ΤΩΝ 49€
5,99 €
Ένα εκπαιδευτικό παιχνίδι με 85 πλαστικούς μαγνήτες πεζών και κεφαλαίων ελληνικών γραμμάτων, το οποίο μαθαίνει στα παιδιά το αλφάβητο και τα βοηθά να εξοικειωθούν με την ανάγνωση και τη γραφή λέξεων. Όλοι οι μαγνήτες είναι τοποθετημένοι σε ένα πρακτικό βαρελάκι με χερούλι, ιδανικό για εύκολη μεταφορά αλλά και αποθήκευση. Μάθε να σχηματίζεις ελληνικές λέξεις και να διαβάζεις με τα μαγνητικά γράμματα. Κόλλησε τους μαγνήτες σου σε οποιαδήποτε μαγνητική επιφάνεια, αναγνώρισε το αλφάβητο και ξεκίνα να σχηματίζεις απλές αλλά και πιο σύνθετες λέξεις, τόσο με τα πεζά, όσο και με τα κεφαλαία γράμματα που περιλαμβάνονται στο βαρελάκι. Τι είναι τα AS Magnet Box; Η σειρά Magnet Box χρησιμοποιεί μαγνήτες διαφόρων υλικών, εκπαιδεύοντας τα παιδιά να αναπτύξουν τις ικανότητές τους ενώ παράλληλα απελευθερώνει τη φαντασία τους. Μέσα από το παιχνίδι με τα Magnet Box, το παιδί εξασκεί τη λεπτή κινητικότητα και το συντονισμό ματιού-χεριού, καθώς μαθαίνει να συνδυάζει μαγνήτες. Το κυριότερο όμως είναι ότι η σειρά βοηθά στην κοινωνική και συναισθηματική ανάπτυξη του παιδιού, μέσω της συνεργασίας και της καλλιέργειας της ενσυναίσθησής του. Η σειρά έχει λάβει το βραβείο Silver Award στην κατηγορία Καλύτερο Εκπαιδευτικό Παιχνίδι στα Toys Awards 2021.
Brand |
AS Company |
---|---|
Ηλικίες | |
Σειρά |
Kατόπιν ελέγχου διαθεσιμότητας